OBOZY KITESURFINGOWE DLA DOROSŁYCH - DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Jeśli szukasz niezapomnianych wakacji, masz dość czekania, aż znajoma znajdzie czas, a znajomy pieniądze i chciałbyś dołączyć do fajnej ekipy, to wyjazd na obóz kitesurfingowy dla dorosłych jest dla Ciebie. Kitesurfing jest specyficznym sportem, dlatego podczas takiego obozu masz gwarancje, że przynajmniej połowa ekipy będzie tak zakręcona/y jak Ty.

OBOZY KITESURINGOWE DLA DOROSŁYCH NA CZYM TO POLEGA?

Co tu się rozpisywać: w ciągu dnia uczymy się kitesurfingu, a wieczorami korzystamy z uroków Cantyny Birgi Vecchi. Obóz jest zarówno dla totalnie początkujących, którzy nawet do końca nie wiedzą, czy kitesurfing, to jest ich sport. Po prostu chcą spróbować czegoś nowego i aktywnie spędzić wakacje. Realizują oni kurs kitesurfingu dla początkujących. Obóz jest również dla zaawansowanych. Mogą oni dołączyć do progress campu i szlifować bardziej zaawansowane tricky. Mieszkamy w 4-5 osobowych apartamentach blisko spotu. Wspólnie spędzamy czas. A jak ktoś potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie, to też jest możliwość zatopić się w hamaku w sycylijskim ogrodzie.

OBOZY KITESURFINOWE DLA KOGO?

Wyjazd jest dla każdego, ale najwięcej będzie osób, które choć raz przymierzały spodnie na targu, stojąc na kartonie. Czyli 30 plus. Obozowicze to zwykle ludzie otwarci i weseli, dlatego jak jesteś mrukiem o skrajnych poglądach, to zostań w domu. Koniec końców, to są wakacje, i trzeba odpocząć. Co więcej kite camp jest dla osób, które chcą skorzystać z kursu kitesurfingowego. Zatem jeśli chcesz przyjechać i namawiać ludzi na nurkowanie, to licz się z niezrozumieniem.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z DOŁĄCZENIA DO OBOZU KITESURFINGOWEGO DLA DOROSŁYCH?

Przede wszystkim załadujesz baterie po sufit, poznasz ludzi, z którymi pojedziesz jeszcze na niejeden wyjazd i co najważniejsze nauczyć się kitesurfingu. Podczas obozu, program kitesurfingowy realizowany jest w parach, dzięki czemu będziesz mógł się uczyć dzięki błędom drugiej osoby, a ona dzięki Twoim. Wspólny wyjazd kitea za granicą, to świetne fundamenty nowych znajomości, a czasami i przyjaźni.

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ OD TYPOWEGO DNIA NA OBOZIE KITESURFINGOWYM?

Typowy dzień na obozie kitesurfingowym to połączenie praktyki na wodzie, czasu wolnego i wspólnego zwiedzanie okolicy.
Jeśli nie będzie idealnego wiatru, to czas na dalsze wycieczki. Na naszych obozach zwykle wynajmujemy wtedy łódki i robimy całodzienny trip na Wyspy Egadzkie (Egady) i opływamy np. Favignane. Korzystamy też z wynajętych aut i robimy tripy po okolicy.

Wieczorem czas na wydarzenia towarzyskie, wspólne wyjście do restauracji lub wino na pomoście. Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się zabawnego i pełnego akcji harmonogramu, który będzie dobierany względem prognozy.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI OBÓZ KITESURFINGOWY DLA SWOICH POTRZEB?

Sprawdź lokalizacje, upewnij się, że kogoś znasz i spakuj dobry humor... bla bla bla. Czasami wystarczy spojrzeć na mordki organizatorów, sposób w jaki się komunikują i już wiesz, czy to Twoja ekipa. W końcu fajni ludzie, to połowa sukcesu. Druga sprawa to lokalizacja. Nawet z najfajniejszymi ludźmi, tydzień w przemokniętym namiocie, to trochę dużo. Dlatego stawiaj na słoneczne kierunki. (nie wcale nie przemycamy tu naszej Sycylii z tanim winem i pięknymi widokami). Prawda jest taka, że jakbyśmy znaleźli lepsze miejsce niż Lo Stagnone, to pewnie byśmy tam organizowali obozu. A jesteśmy w Lo Stagnone od 2019 roku.

NASZ KITESURFINGOWY CAMP DLA DOROSŁYCH NA SYCYLII

Dobra, prosicie, to powiemy coś więcej o naszych campach na Sycylii. 

Czyli pizza na palety, wino na wagę i kitesurfing do oporu!

Laguna Lo Stagnone na Sycylii to gwarancja płaskiej i płytkiej wody, równego wiatru i niepowtarzalnej surferskiej atmosfery. Zabieramy Was do sycylijskiej wioseczki, króra w letnim sezonie, staje się stolicą kite progresu. W ciagu dnia pływamy i uczymy się kitesurfingu. Wieczorami rozpływamy się nad włoską kuchnią i zażywamy kąpieli w Prosecco.

Sycylia, Birgi Vecchi, Laguna Lo Stagnone, pomiędzy Marsalą a Trapani

2024
26 maja - 2 czerwca --> Boskie ciało
9 czerwca - 16 czerwca
23 czerwca - 30 czerwca
7 lipca - 14 lipca
21 lipca - 28 lipca
4 sierpnia - 11 sierpnia
1 września - 8 września
15 września - 22 września

Na dniach ogłosimy terminy następnych wyjazdów, zapisz się do newslettera aby być zawsze na bieżąco ! -->TU<--

Od 850 euro (cena zagwarantowana do końca kwietnia)

CO ZAWIERA CENA

* Nocleg w apartamencie z super widokiem
* Kurs Kitesurfingu - 8h kurs w parach, sprzęt w cenie, polski instruktor (możliwość dopłaty za kurs indywidualny) ALBO Progress camp!
* Obowiązkową opłatę za korzystanie z bazy 70 euro-(toaleta, prysznic, leżaczki, kompresor, słodka woda do opłukania sprzętu, chillout-zone, beach boy, Wifi)/za tydzień
* Pizza night i welcome karafka
* Transfer z lotniska w Trapani (nie robimy transferu z Palermo, ale jest autobus za 9 euro)
* wszelką pomoc i wiedza Makani Teamu

CENA NIE ZAWIERA
• wyżywienia
* lotu na Sycylię (rozpiska lotów niżej)
* ubezpieczenie od uprawiania kitesurfingu
* wypożyczenie auta (rekomendowane 1 na apartament), przyda się na wycieczki po okolicy
* wycieczka motorówką na wyspy Egadzkie w bezwietrzny dzień 60-70 euro/ za dzień

podczas obozu bedą dostępne 2 opcje szkoleniowe:
* 8h kurs w parach (jeżeli nie masz pary, to dobierzemy Ci kogoś odpowiedniego)
* kurs indywidualny za dopłatą
* Zajęcia progresowe (w grupie min.4 osobowej. Dla osób swobodnie pływających pod wiatr, z własnym sprzętem!

JAKI JEST PLAN OBOZU NA POSZCZEGÓLNE DNI?

Wszystko uzależnione jest od wiatru. Jeśli wieje, to realizujemy kursy kitesurfingu, a wieczorem spotykamy się na wspólnym jedzeniu, albo winku. Jeśli wiatr jest niewystarczający, to organizujemy wycieczkę po okolicy (dlatego potrzebne jest auto, nie ma komunikacji miejskiej), płyniemy motorówkami na Wyspy Egadzkie, albo ładujemy baterie słoneczne.

JAK REZERWOWAĆ?

Obowiązuje zadatek w wysokości 300euro, w ciągu 7 dni od daty rezerwacji. Dopłata do pełnej ceny gotówką na miejscu.

JAK DOSTAĆ SIĘ NA MIEJSCE?

Najwygodniej dostaniesz się do nas samolotem, lot trwa ok.2,5H
Organizujemy transfer z lotniska w Trapani

LOTY:
Warszawa - Trapani (Ryanair)
Katowice- Trapani (Ryanair)
Wrocław - Palermo (Ryanair) + autobus na lotnisko w Trapani (9 euro)

Dla osób, które chcą przyjechać na dłużej, podrzucamy opcje przyjazdu autem do Genui albo Livorno (ok. 1400km) i przeprawy promowej do Palermo (ok.22)

Nie wypadnij z obiegu!

Zostaw nam swój kontakt, a zawsze będziesz na bieżąco z tym co planujemy w najbliższym czasie!
(obiecujemy, nie pisać częściej niż raz na kwartał)